Jesteś tutaj » Strona główna » Motoryzacja » Motor Show 2012 - Międzynarodowe Targi w Poznaniu

Motor Show 2012 - Międzynarodowe Targi w Poznaniu

  • Data dodania: 2012.05.22

Największe motoryzacyjne targi, pod nazwą Motor Show, są organizowane w naszym kraju już od dłuższego czasu. W tym roku wydarzenie przypadło na połowę kwietnia. Dzisiaj to impreza organizowana z wielkim rozmachem, trwająca przez kilka dni. W tym czasie wszyscy miłośnicy motoryzacji mają wielką okazję do zapoznania się nie tylko z najnowszymi modelami największych samochodowych koncernów, ale także z nowinkami pojawiającymi się na rynku motoryzacyjnym.

Targi Motor Show 2012 rozpoczęły się dokładnie 14 kwietnia, w sobotę, o godzinie dziesiątej. To wyjątkowe motoryzacyjne wydarzenie przyciągnęło tłumy zwiedzających, ale nic w tym dziwnego, bowiem sama lista wystawców wydawała się być długa i naprawdę interesująca. Nie zabrakło na niej między innymi takich marek, jak Alfa Romeo, Citroen, Ford, Harley Davidson, Honda, Hyundai, Jeep, Lancia, Mercedes, Mitsubishi, Pachura Motor Peugeot, Porsche, Toyota czy Volkswagen.

Kilka słów o historii

Różnego rodzaju wystawy samochodowe są organizowane w naszym kraju w zasadzie w wielu miejscowościach i miastach. Jednak żadnej z nich nie można porównać do Międzynarodowych Targów w Poznaniu. Jeszcze na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, nowinki przemysłu motoryzacyjnego były prezentowane podczas czerwcowych Targów Poznańskich. Dopiero po 1992 roku zaczęły być organizowane Międzynarodowe Targi Poznański, skupiające wielu słynnych wystawców i przykuwających uwagę zwiedzających.

Po raz pierwszy targi Motor Show zostały zorganizowane w roku 2000. Wówczas zaprezentowano aż trzysta różnych modeli samochodów. Zaprezentowano wtedy między innymi takie premiery, jak Seat Leon, Mercedes klasy C, Peugeot 607 oraz BMW serii 3.

Kto by pomyślał, że jeszcze w 2003 roku chciano zupełnie zrezygnować z tego wydarzenia. Wówczas tłumaczono ten fakt tym, że targi nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. Dopiero po kilku latach przerwy wydarzenie to powróciło do łask. I z roku na rok cieszy się coraz większą frekwencją.

Samochody sportowe i luksusowe

Tego roku terenem wystawowym było aż siedem pawilonów, w których można było podziwiać blisko sześćset różnych modeli pojazdów. Oczywiście wśród nich pojawiły się zarówno samochody sportowe, jak i luksusowe, każdy więc mógł znaleźć coś dla siebie. Nie mogło zabraknąć również interesujących premier, na które z całą pewnością z utęsknieniem czekało wielu miłośników motoryzacji. Można więc było obejrzeć takie samochody, jak Volvo V40, Porsche Bosxter czy najnowszy model Volkswagena Up!

Oczywiście w pawilonach można było obejrzeć zarówno takie pojazdy, które w niedługim czasie wyjadą z salonów na podbój naszych ulic, ale poza nimi można było dostrzec również inne, fascynujące wozy, których na naszych drogach raczej nie zobaczymy. Wśród tego rodzaju samochodów na pewno największą uwagę przyciągał koncern Ferrari, prezentując takie modele, jak California, Rolls-Royce czy Aston Martin.

Nie tylko samochody

Motor Show 2012, jako największe targi motoryzacyjne w naszym kraju, przyciągnęły jednak nie tylko miłośników samochodów. W poszczególnych pawilonach wystawowych można było dostrzec również modele jednośladów, między innymi marki Harley Davidson. Oprócz najsłynniejszych motocykli, można było także obejrzeć modele skuterów, rowerów oraz quadów. Nie zabrakło również tuningowanych motocykli.

Oczywiście Motor Show 2012 to nie tylko samochody i motocykle. To także wiele innych wydarzeń, którzy przygotowali organizatorzy zarówno z myślą o nieco młodszych, jak i o nieco starszych uczestnikach targów. Dla dzieci zostało przygotowane między innymi specjalne „Miasteczko Rodzinne” oraz „Miasteczko Zdalnie Sterowanych Samochodów”.

Jeśli należysz do grona wielbicieli samochodów zabytkowych i mających specyficzną duszę, na pewno nie mogłeś pominąć wyjątkowej wystawy Fordów Mustangów. To prawdziwa gratka dla pasjonatów zabytkowych modeli. Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem samochodów wyścigowych, to między innymi z myślą o tobie pojawiło się także „Miasteczko Wyścigowe” postawione na tą okazję specajalnie przez Automobilklub Wielkopolski.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Komentarze (1)

Fach 80

22:14, 19 czerwiec 2012

Oj zabytkowe, ale i po prostu kilkuletnie auta czy motory, to jest to. To pojazdy z duszą, w dodatku jest szansa na pełną indywidualność na drodze ... nowe to każdy może mieć, używane się zdobywa

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl