Jesteś tutaj » Strona główna » Motoryzacja » Najbardziej niezawodne marki samochodów osobowych w roku 2012

Najbardziej niezawodne marki samochodów osobowych w roku 2012

Niezawodność to z całą pewnością jedna z najważniejszych cech, na którą zwracamy uwagę przy kupnie samochodu. Mało problematyczne auto to marzenie każdego mężczyzny. Warto więc poznać rankingi najbardziej niezawodnych marek samochodów roku 2012, bez względu na to czy w najbliższym czasie zamierzamy stać się posiadaczem auta osobowego czy terenowego. Indeks niezawodności należy bowiem brać pod uwagę przy zakupie każdego auta.

Wśród różnego rodzaju klasyfikacji najbardziej niezawodnych samochodów największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim rankingi opracowywane przez Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego GTU, Niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej TUV, niemiecki automobilklub ADAC oraz przez brytyjskie magazyny motoryzacyjne i firmy ubezpieczeniowe.

Ranking GTU 2012

Ranking Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego GTU powstał w oparciu o prześwietlenie blisko pięciu milionów samochodów. Na tej podstawie wyłoniono najbardziej niezawodne marki samochodów używanych roku 2012. Zdaniem przedstawicieli tej organizacji miano najmniej problematycznego małego samochodu należy przyznać Toyocie Yaris. Specjaliści stwierdzili, że to rzeczywiście najbardziej bezawaryjny kompakt, chociaż nie wszyscy miłośnicy motoryzacji w pełni zgodzili się z tą opinią.

Najbardziej niezawodnym samochodem klasy średniej został uznany Opel Insignia. Pojazd ten łączy w sobie najnowsze technologie z wyjątkowym wzornictwem, wyróżniają się na tle innych aut nieprzeciętną stylistyką i elegancją. Opel Insignia to nie tylko niezawodność, ale także najwyższy poziom bezpieczeństwa.

W klasie wyższej rankingu Niemieckiego Stowarzyszenia Nadzoru Technicznego GTU zaszczytne pierwsze miejsce przypadło natomiast Jaguarowi XF.

Klasyfikacja automobilklubu ADAC

Ranking niemieckiego automobilklubu 2012 został opracowany na podstawie zgłoszeń kierowców aut, które uległy awarii na drodze. Zestawienie przygotowane przez niemieckich ekspertów obejmuje samochody w wieku od jednego do nawet sześciu lat. Według znawców najczęściej odnotowywane przyczyny problemów na trasie to uszkodzenia instalacji elektrycznej oraz układu jezdnego. Najrzadziej natomiast zdarzały się usterki silnika.

W rankingu ADAC w klasie aut małych pierwsze miejsce zajęło Mini. W klasie samochodów kompaktowych najwyższa pozycja przypadała natomiast Mercedesowi klasy A. Dodatkowymi zaletami tego pojazdu jest także funkcjonalność, ekonomiczność oraz nowoczesna stylistyka.

Ranking TUV

Ranking niezawodności samochodów roku 2012 przygotowało również Niemieckie Stowarzyszenie Kontroli Technicznej TUV. Analizie poddano ponad osiem milionów badań rejestracyjnych, które zostały wykonane w okresie od lipca 2011 do czerwca 2012 roku.

Opublikowany raport wyraźnie pokazuje, że na miano bezawaryjnego samochodu w kategorii aut trzyletnich najbardziej zasługuje Volkswagen Polo. Zdaniem ekspertów to właśnie ten pojazd stosunkowo najrzadziej ulega awariom. Dodatkowo Volkswagen Polo zyskał złotą plakietkę TUV, co oznacza, iż ten model uzyskał najlepszy wynik w ogólnym badaniu niemieckich stacji diagnostycznych.

Brytyjskie listy niezawodności

Ciekawe zestawienia najbardziej niezawodnych samochodów zostały także przygotowane przez brytyjskie magazyny motoryzacyjne oraz firmy ubezpieczeniowe. W opinii magazynu „News Fleet” zaszczytne miejsce należało przyznać BMW serii 3. Pojazd ten zajął najwyższą pozycję wśród aut osobowych. Co ciekawe, także w klasyfikacji z 2011 roku ten bawarski samochód zajmował czołowe miejsce.

Natomiast według brytyjskiego stowarzyszenia ubezpieczeniowego „Warranty Direct” na szycie niezawodności powinien znaleźć się Mitsubishi Lancer. Wprawdzie ten model samochodu był produkowany w latach 2005 – 2008, ale w dwunastomiesięcznych okresach przeglądowych usterki zostały odnotowane jedynie w jednym na dziesięć egzemplarzy samochodów. Wynik rzeczywiście jest więc imponujący. Klasyfikacja została stworzona przez ekspertów na podstawie analizy ponad dwustu tysięcy polis, zarówno aktualnych, jak
i tych wygasłych.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl