Jesteś tutaj » Strona główna » Motoryzacja » W trosce o auto - wizyta na myjni

W trosce o auto - wizyta na myjni

Żaden samochód nie będzie mógł być właściwie eksploatowany, jeśli nie zatroszczymy się o jego utrzymywanie w czystości. I ważne jest to nie tylko pod względem estetycznym. Jeszcze do niedawna korzystaliśmy jedynie z wiadra z wodą oraz ze szczotki, dzisiaj natomiast coraz częściej odwiedzamy samochodowe myjnie, których jest zresztą coraz więcej.

Nasze auta potrafią się brudzić bardzo szybko. Wystarczy, że spanie deszcz, a cały brud obecny na ulicach jest w stanie przykleić się do karoserii naszego samochodu. A przecież samochód jest również czymś w rodzaju wizytówki, świadczącej o nas, więc tym bardziej należy dbać o jego wygląd.

Mycie samodzielne?

O swoje pojazdy dbamy na wiele różnych sposobów. Część z nas decyduje się na własnoręczne pucowanie karoserii, natomiast są też tacy, którzy regularnie zdają się odwiedzać samochodowe myjnie. Nie sposób również wymienić osób, które jedynie czekają, aż spadnie deszcz i w jakiś sposób oczyści uch pojazd.

Samodzielnie mycie auta na pewno zabiera znacznie więcej czasu, aczkolwiek wiele osób lubi poświęcać temu na przykład wolne soboty. Wówczas jednak samodzielnie musimy zdecydować się na kupno odpowiedniego samochodowego szamponu, musimy posiadać również odpowiednie sprzęty i urządzenia, które pomogą nam wyczyścić samochód zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Szampon samochodowy najlepiej rozcieńczać z ciepłą wodą. Wiele osób niekiedy eksperymentuje z innymi preparatami, ale od razu warto zaznaczyć, że kuchenny płyn do mycia naczyń czy inny tego rodzaju specyfik, może jedynie rozpuszczać wosk, który znajdzie się na karoserii. Od razu więc lepiej zainwestować w odpowiedni szampon, przeznaczony do mycia samochodów. Podczas mycia należy dokładnie płukać gąbkę bądź rękawicę, którą myjemy karoserię. Dobrze jest obok mieć pojemnik z czystą wodą. W ten sposób będziemy myć samochód czystą powierzchnią, bowiem już najdrobniejsze ziarenka piasku mogą przyczynić się do drobnych zarysowań.

Jaką myjnię wybrać?

Ci, którzy mają nieco mniej czasu, na pewno będą woleli odwiedzić samochodową myjnię. Zaraz jednak powstaje dylemat, którą z myjni wybrać, by nasz pojazd rzeczywiście został doskonale wypucowany? Wiele osób decyduje się na korzystanie z tradycyjnych myjni z kręcącymi się szczotkami. Być może takie przyrządy czyszczą naprawdę dobrze, ale niestety lakier samochodu jest wówczas najbardziej narażony na zarysowania.

O wiele lepszym rozwiązaniem może być zatem korzystanie z nowoczesnej myjni, tak zwanej bezdotykowej. Dzisiaj takich myjni mamy naprawdę bardzo dużo, znajdują się one w zasadzie w każdym większym mieście, więc na pewno bez trudu taką myjnię znajdziemy. Co więcej, w trakcie mycia samochodu będziemy mieć do wyboru kilka programów, a wśród nich natkniemy się również na pewno na woskowanie oraz nabłyszczanie.

Jeśli zależy nam na tym, by karoseria naszego pojazdu na długi czas pozostawała lśniąca oraz gładka, wówczas na pewno warto zdecydować się na woskowanie. Substancja powłokotwórcza w formie wosku zabezpieczy również nasz pojazd przed zbyt wczesnym korodowaniem.

A co z wnętrzem samochodu?

Jeśli uporamy się już z myciem samochodu na zewnątrz, wówczas warto zajrzeć również do jego środka, zwłaszcza, że często także tam czyha nieporządek, którego raz na jakiś czas dobrze byłoby się pozbyć. Przede wszystkim, podobnie jak z myciem, sprzątanie wnętrza możemy przeprowadzić w pobliżu własnego domu, a możemy w tym celu także odwiedzić myjnię, na której znajdziemy na przykład odkurzacze, które pomogą nam pozbyć się najmniejszych nawet okruchów.

Na pewno warto również zaopatrzyć się w specjalną szmatkę do czyszczenia oraz piankę, którą na wysoki połysk wyczyścimy wszelkie plastikowe elementy wnętrza. Takie preparaty idealnie rozpuszczają wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zapobiegają ponadto osiadaniu się kurzu.

Ważnym etapem czyszczenia wnętrza jest również odświeżenie samochodowej tapicerki. Do tego celu najlepiej użyć również specjalnych preparatów, które nie tylko pomogą nam usunąć najmniejsze nawet plamy. Dzięki świeżemu zapachowi także we wnętrzu naszego samochodu będzie mogło powiać nowością.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl