Jesteś tutaj » Strona główna » Motoryzacja » Wszystko o odświeżaczach do samochodu

Wszystko o odświeżaczach do samochodu

Chociaż zdecydowana większość samochodów posiada klimatyzację już w standardowym wyposażeniu, to jednak niekiedy komfort podróżowania mogą nam skutecznie popsuć nieprzyjemne zapachy. Dlatego wielu kierowców decyduje się na zainstalowanie we wnętrzu pojazdu zapachu samochodowego. W wyborze takiego produktu warto jednak zachować ostrożność. Zdaniem specjalistów niektóre zapachy mogą nas usypiać, a inne powodować irytację.

Wprawdzie wybór zapachu jest raczej indywidualną sprawą, ale kierując samochodem na pewno trzeba unikać tych woni, które mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie. Takie działanie mogą mieć przede wszystkim zapachy ciężkie oraz orientalne. Dlatego
o wiele lepszym rozwiązaniem może być wybór zapachu świeżego, na przykład cytrynowego.

Rodzaje i trwałość zapachów samochodowych

Spośród wielu różnych rodzajów zapachów samochodowych oferowanych nam przez producentów możemy wyróżnić choinki zapachowe, odświeżacze powietrza na kratkę wentylacyjną, zapachy w płynie, a także perfumy do samochodu. Wszystkie tego rodzaju zapachy mają za zadanie wypełnić wnętrze pojazdu miłą wonią, jednak każdy z produktów odznacza się inną trwałością.

Innowacyjną formą zapachów odświeżających powietrze w samochodzie są ponadto odświeżacze elektryczne, które podłącza się do zapalniczki. Po podłączeniu urządzenie wydziela określoną woń. Taki produkt wystarczy kupić jedynie raz, a później można już tylko wymieniać wkłady, których ceny nie są zbyt wysokie.

Najmniej trwałe wydają się być choinki zapachowe i wszelkiego rodzaju zawieszki. Takie kartonowe zapachy są jednocześnie najtańsze, więc nie należy się po nich wiele spodziewać. Zapach z nich bardzo szybko się ulatnia. O wiele trwalszymi nośnikami zapachów są natomiast płyny, żele oraz olejki.

Od pewnego czasu możemy też natknąć się na tak zwane jonizatory powietrza, których celem jest również oczyszczanie i odświeżanie powietrza. Jonizatory samochodowe wykorzystują naturalne zjawisko fizyczne występujące w trakcie burzy (powstawanie jonów ujemnych). Dzięki temu polepszą się zdolności psychoruchowe kierowcy, zwiększa się natlenienie mózgu oraz postrzeganie przestrzenne. Dodatkowo jonizatory powietrza są w stanie eliminować bakterie, wirusy oraz roztocza.

Parametry i funkcje odświeżaczy powietrza

Do samochodowych odświeżaczy warto podejść z pewną dozą sceptycyzmu, bowiem tak naprawdę nic nie jest w stanie lepiej odświeżyć zapachu wnętrza niż regularne dbanie o porządek. Jednak przebywanie w pojeździe o miłym zapachu może umilić nam podróż, dlatego też wielu kierowców decyduje się na montaż nowoczesnego odświeżacza powietrza.

Odświeżacze powietrza są obecnie produkowane w rozmaitych zapachach. Możemy znaleźć produkty oparte na kompozycjach cytrusowych czy kwiatowych, które odznaczają się świeżością i naturalnością. Coraz popularniejsze stają się także zapachy dedykowane głównie mężczyznom. Dzięki takim produktom można nie tylko odświeżać, ale również aromatyzować powietrze znajdujące się we wnętrzu pojazdu.

Zapachy samochodowe mają na celu przede wszystkim odświeżanie powietrza. Przyjemnie pachnące wonie skutecznie redukują zmęczenie kierowcy, sprzyjają dotlenieniu mózgu oraz pobudzają do działania. Co więcej, instalując odpowiedni odświeżacz powietrza możesz także liczyć na eliminację nieprzyjemnych zapachów: wilgoci, spalin czy dymu papierosowego. Elektryczne odświeżacze są w stanie redukować chorobotwórcze bakterie i wirusy, z kolei nowoczesne jonizatory samochodowe przynoszą ulgę alergikom oraz osobom cierpiącym na astmę.

Wybór właściwego odświeżacza do samochodu wiąże się w głównej mierze ze wskazaniem atrakcyjnej dla nas woni. Dodatkowo warto określić swoje własne oczekiwania, by móc wybrać najskuteczniejsze urządzenie. Jeśli natomiast chcemy oczyścić wnętrze samochodu z bakterii i grzybów raz a dobrze, wówczas możemy się zainteresować metodą ultradźwiękową. Czyszczenie jest przeprowadzane przy pomocy urządzenia, które wytwarza ultradźwięki (o częstotliwości 1,7 MHz). Po czterdziestu minutach wnętrze staje się czyste i świeże.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl