Jesteś tutaj » Strona główna » Rodzina » Czy idealne dopasowanie w związku jest niezbędne do szczęścia

Czy idealne dopasowanie w związku jest niezbędne do szczęścia

Związek dwojga ludzi to prawdziwe wyzwanie dla niektórych par. Nie ma dwóch identycznych osób, każdy jest inny i każdy ma inną osobowość i styl bycia. Gdy szukamy drugiej połówki, chcielibyśmy, aby była ona do nas jak najbardziej podobna, aby uniknąć niepotrzebnych konfliktów w związku. Pytanie tylko, czy istnieje coś takiego jak idealne dopasowanie, a nawet jeśli tak, to czy jest ono konieczne, by osiągnąć szczęście?


Co to jest idealne dopasowanie

Najpierw trzeba by było zdefiniować to pojęcie, by wiedzieć jak je rozpatrywać. Dla każdej osoby to pewnie będzie oznaczało coś innego. Jednak w większości przypadków zapewnie będzie mowa o dopasowaniu charakterologicznym. Często jest tak, że jeśli jesteśmy osobami spokojnymi, wyciszonymi, preferujemy domatorski styl bycia, poszukujemy też takiej partnerki. Ciężko by nam było się zgrać z osobą, która odwrotnie niż my lubi imprezowy i bardzo aktywny styl życia. Kolejnym elementem, na który zwracamy uwagę jest sposób podejścia do wielu spraw codziennych oraz do nas samych. Chcielibyśmy, aby ukochana miała takie samo podejście do naszego związku, do wierności, zaufania, jak my. Czasem ważne jest także dla nas to, by nasza druga połówka miała takie same poglądy religijne czy polityczne, choć to zwykle w mniejszym stopniu bywa przeszkodą w stworzeniu szczęśliwej relacji.

Przeciwieństwa się przyciągają

Takie hasło słyszeliśmy już zapewne nie jeden raz. Zostały nawet przeprowadzone badania mające na celu udowodnienie, że dwoje ludzi, którzy różnią się od siebie pod względem charakteru są w stanie stworzyć szczęśliwszy związek niż osoby dopasowane charakterologicznie. Tak naprawdę nie ma na to reguły. Jeśli trafimy na osobę, która jest do nas bardzo podobna, możemy z czasem zacząć odczuwać nudę, będzie nam brakowało zażartych dyskusji, podczas których ktoś będzie miał inne zdanie niż my. Będziemy się w każdym szczególe ze sobą zgadzać, a to może sprawić, że żar naszych uczuć szybciej zgaśnie Jest to zaskakująca teoria, lecz bardzo często się sprawdza w życiu. Jednak bycie z kimś, kto jest zupełnie inny niż my też może być bardzo ryzykowne. Początkowo zapewnie w naszej ukochanej będzie nas intrygować to, że ma ona odmienne zainteresowania niż my, że ma swoje zdanie, z którym my nie zawsze musimy się zgadzać. Jednak po dłuższym okresie czasu, gdy pierwsze zauroczenie minie i zaczniemy zauważać, iż nasza partnerka ma wady, które w pierwszych miesiącach związku w ogóle nam nie przeszkadzały czy wręcz nie rzucały się w oczy, te różnice charakteru mogą nam bardzo przeszkadzać i z czasem związek może zacząć się rozpadać. Jeśli jesteśmy w stanie wypracować kompromis, czyli umiemy sprawić, aby mimo tych różnic udało nam się dograć, istnieje szansa, że stworzymy naprawdę szczęśliwy związek. Być może z czasem się dotrzemy i te odmienne poglądy nie będą nam aż tak przeszkadzały. Jeśli jednak trafimy na osobę, która jest zupełnie inna, która, tak jak my za wszelką cenę broni swojego zdania i jest nieprzejednana, taki związek będzie miał raczej marne szanse na powodzenie. Wszystko zależy od nas samych i tego, czy dla drugiej osoby jesteśmy w stanie pójść na kompromis.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl