Jesteś tutaj » Strona główna » Rodzina » Gdy mężczyzna zostaje ojcem

Gdy mężczyzna zostaje ojcem

  • Data dodania: 2011.10.25

Większość mężczyzn długo dojrzewa do myśli o ślubie i założeniu rodziny. Jednak większość z nich o tym marzy. Facet decydujący się na zmianę swojego dotychczasowego życia musi mieć pewność, że już do tej decyzji dojrzał, a także, że będzie w stanie utrzymać swoją rodzinę.

Gdy mężczyzna dowiaduje się, że zostanie ojcem, jest to jeden z piękniejszych dni w jego życiu. Ma świadomość tego, że od tej pory będzie odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale także za małą istotę, która niedługo przyjdzie na świat. I ta świadomość na pewno wywołuje w nim lęk, ale jednocześnie napawa dumą.

Wielu przyszłych ojców bardzo przykłada się do pogłębiania swojej wiedzy na temat wychowania małego dziecka, aby stać się jak najlepszym rodzicem. Gdy maluszek przychodzi na świat, pojawia się ogromna radość, a zarazem lęk związany z myślą czy mężczyzna będzie dobrym ojcem. Takie obawy ma jednak każdy, kto czeka na przyjście na świat swojego pierwszego dziecka.

Wychowania tak naprawdę nikt nie nauczy się z książek, tu trzeba po prostu zdobyć doświadczenie, a więc pozwolić sobie na początku na drobne potknięcia. Nikt w końcu nie rodzi się idealnym ojcem czy idealną matką.

Bardzo istotny jest fakt, aby ojciec przebywał jak najczęściej ze swoim dzieckiem, aby zbudować z nim dobrą więź. Niestety w praktyce, to najczęściej kobiety zajmują się swoimi maluchami, a mężczyźni pracują, aby móc utrzymać rodzinę. Jednak facet powinien wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję do bycia z maluchem, bowiem, z czasem może się okazać, że dziecko będzie o wiele bardziej przywiązane do matki, a w przyszłości może to powodować konflikty na linii ojciec-syn.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 przystojniak.pl