Jesteś tutaj » Strona główna » Rodzina » Samotny ojciec w nowym związku

Samotny ojciec w nowym związku

Samotne ojcostwo to ogromne wyzwanie oraz odpowiedzialność. Młody ojciec, wychowujący  w pojedynkę małe dziecko zwykle skupia się na swoim obowiązku, odkładając na bok myśl o ponownym ułożeniu sobie życia z drugą osobą. Problemem także często okazuje się strach przed tym, że samotnemu ojcu dużo trudniej jest znaleźć partnerkę, która byłaby gotowa na poważny związek. Wcale jednak tak być nie musi.

Odpowiednie podejście do sprawy

Najważniejsze jest pozytywne podejście do tematu. Wielu ojców skazuje na straty nowy związek, ponieważ obawiają się oni tego, że żadna kobieta nie będzie się chciała wiązać z mężczyzną, który samotnie wychowuje dziecko. Zwykle znajomość taka kończy się jeszcze zanim facet zdecyduje się powiedzieć o samotnym ojcostwie. Zupełnie niepotrzebnie. Nie należy z góry zakładać, że potencjalny związek nie ma szans z uwagi na naszą przeszłość.  Dziecko to duża odpowiedzialność, jednak nie może być punktem dyskwalifikującym.

Najważniejsza szczerość

By odnieść sukces w poszukiwaniu nowego związku, trzeba przede wszystkim pamiętać o szczerości. Relacja budowana na częściowej jedynie prawdzie o sobie może być bardzo niebezpieczna. Jeśli nasza potencjalna wybranka nie pozna istotnych o nas faktów, czyli nie dowie się w porę o tym, że mamy dziecko, informacja o tym po jakimś czasie może być dla niej szokiem. Wówczas będzie istniało ryzyko, że miło zapowiadająca się znajomość szybko się zakończy. Może to być spowodowane samym faktem, że nie jesteśmy wolni od zobowiązań, jak również świadomością, że wybranka nie została w porę poinformowana, a zatem w jakiś sposób została przez nas oszukana. W momencie, kiedy nowa znajomość zacznie dobrze rokować i będziemy mieli nadzieję na szczęśliwy finał, zawód będzie bolał o wiele bardziej niż wtedy, gdy  zostaniemy odrzuceni na samym początku, tylko dlatego, że  powiedzieliśmy prawdę.

Nowoczesne metody szukania miłości

Jeśli obawiamy się, że znalezienie miłości w klasyczny sposób będzie trudne, zawsze możemy skorzystać z portali randkowych. Jest to coraz bardziej popularny sposób szukania swojej drugiej połówki. Dzięki temu, że w portalu takim każdy ma swój profil, możemy podać informację o tym, że samotnie wychowujemy dziecko. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że osoba, z którą nawiążemy znajomość będzie miała od razu świadomość, jak wygląda nasze życie. Poza tym oszczędzimy sobie trudu przekazywania tej informacji i obawy, że spotka się ona z brakiem akceptacji.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl