Jesteś tutaj » Strona główna » Rodzina » Wakacje z dzieckiem

Wakacje z dzieckiem

  • Data dodania: 2012.07.26

Okres urlopowy każdy z nas najchętniej spędza na różnego rodzaju wyjazdach. Jeśli nas na to stać porywamy się na dalsze eskapady za granicę, a czasem marzy nam się miły wypoczynek nad morzem w górach lub na Mazurach. Dużo łatwiej jest nam decydować, gdy jesteśmy sami lub, gdy w taką podróż mamy się wybrać jedynie z naszą drugą połówką. A co, jeśli wczasy planujemy z malutkim dzieckiem?

Rozważne wybieranie ofert

Jeśli mamy kilku lub kilkunastomiesięczne dziecko powinniśmy bardzo starannie przeglądać oferty urlopowe i zdecydować się na najbardziej rozsądną wersję. Taki wybór należy najpierw przedyskutować z małżonką i podjąć decyzję wspólnie. Trzeba wziąć pod uwagę ewentualną zmianę klimatu, która może negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie malucha, trzeba zastanowić się, jakim środkiem transportu udamy się na wypoczynek, by wykluczyć taki, który będzie dla dziecka wyjątkowo niekomfortowy. Ponadto należy zwrócić uwagę na to, jak w danym miejscu działa służba zdrowia, by w razie potrzeby móc z niej skorzystać. Równie istotna jest kwestia noclegowa. Przed dokonaniem rezerwacji należy się zorientować czy w pokoju dwuosobowym przewidziana jest dostawka dla maluszka i czy ewentualnie w grę wchodzi jakaś dopłata za pobyt dziecka. Jeśli są to pierwsze wakacje naszego brzdąca, lepiej nie organizować wakacji dwutygodniowych lub nawet dłuższych, warto natomiast pojechać maksymalnie na tydzień, by zobaczyć czy dziecko nie ma problemów z aklimatyzacją w nowym miejscu.

Dokąd pojechać z dzieckiem

Wybór miejsca docelowego jest kwestią indywidualną, jednak, jeżeli pierwszy raz wyjeżdżamy gdzieś z maluchem najlepiej postawić na wakacje w Polsce. Do wyboru jest wiele pięknych zakątków tego kraju, lecz młodzi rodzice najczęściej wybierają polskie morze. Oczywiście urlop w Polsce może być ryzykowny ze względu na kapryśną pogodę. Jednak jest to o wiele rozsądniejsze choćby ze względu na łatwiejszy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu i możliwość dostępu do sprawdzonych produktów dla dzieci, zarówno jeśli chodzi o wyżywienie, jak i higienę. Jeśli zatem zdecydujemy się na jakąś nadmorską miejscowość, pamiętajmy o bardzo skrupulatnym pakowaniu się. Przede wszystkim musimy zgromadzić wszystko to, co będzie potrzebne naszemu maluchowi, czyli odpowiednią liczbę ubranek na zmianę, środki higieniczne, jak oliwki, do kąpieli, kremy po kąpieli i pampersy. Oczywiście część rzeczy możemy kupić po przyjeździe na miejsce, jednak ceny w zwykłych sklepach czy aptekach bywają wyższe niż w naszych supermarketach, dlatego lepiej zabrać ze sobą jakiś zapas. Pamiętajmy też o kosmetykach ochronnych na plażę, czyli kremach z wysokim filtrem i balsamach po opalaniu. Warto zabrać ze sobą jakiś parawan lub mały namiocik plażowy, by nie narażać dziecka na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Gdy rezerwować będziemy kwaterę, zwróćmy uwagę nie tylko na możliwość dostawki, ale także na to czy na terenie posesji znajduje się jakiś ogródek z altanką, by móc wyjść z dzieckiem na świeże powietrze, nawet jeśli pogoda nie będzie sprzyjała słonecznym kąpielom.

Najlepszy środek transportu podczas podróży z dzieckiem

Wakacje nad polskim morzem to także dobry wybór ze względu na możliwość bardziej komfortowej podroży. Samolot czy autokar w takiej sytuacji niestety nie są najlepszą opcją. Przejazd własnym samochodem ma ten plus, że dziecko z tyłu może sobie wygodnie leżeć w nosidełku i przespać całą podróż. W każdej chwili będzie również można się zatrzymać i zrobić zakupy, nakarmić lub zmienić pieluchę. Niektórzy na taki wyjazd wybierają pociąg. Jednak nie jest to zalecany środek transportu ze względu na to, że zabierając na wakacje dziecko, będziemy mieli znacznie więcej bagaży, a to oznacza, że przejazd pociągiem może nie być zbyt komfortowy. Poza tym, jeśli nie rezerwujemy wcześniej miejsc może się zdarzyć, że nie będziemy mieli nawet gdzie usiąść.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Komentarze (1)

Marlenka_27

12:29, 13 maj 2013

Witam, czy myśleliście o podróży z dzieckiem samolotem?Ponieważ dziecko do 2giego roku życia nie płaci za bilet to postanowiliśmy to wykorzystać i jeszcze zwiedzić świat. Potem będzie drożej, teraz są np tanie loty do Madrytu i można się wygrzać i pozwiedzać. Dla dwóch osób na lipiec to koszt poniżej 800zł plus dziecko na kolanach. Co o tym sądzicie?

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl