Jesteś tutaj » Strona główna » Rozrywka » Romantyczne wakacje we dwoje

Romantyczne wakacje we dwoje

  • Data dodania: 2012.07.11

Wakacje stały się faktem. Jeszcze masz czas się zastanowić gdzie warto wyjechać, by móc sobie zarezerwować miejsce. Doskonałym pomysłem na spędzenie udanego urlopu jest romantyczny wyjazd z naszą żoną w jakieś urokliwe miejsce. Oczywiście wybór tego miejsca jest uzależniony od wielu czynników, np. naszych osobistych preferencji, budżetu, jakim dysponujemy czy długości urlopu. Jedno jest pewne im szybciej zaczniemy się tym tematem interesować, tym łatwiej nam będzie trafić na ciekawą ofertę.

Wyjazd krajowy

Jeśli cenimy sobie uroki naszego kraju, wybierzmy się w jakiś miłe miejsce, np. w góry lub nad morze. Z pozoru decyzja może się wydawać dosyć trywialna, jednak taki wyjazd może być bardzo udany. W okresie letnim zdecydowanie wygrywają nadmorskie kurorty. Z roku na rok oferta takich miejsc jest coraz bogatsza. Udając się nad morze, mamy szansę spędzić bardzo romantyczny urlop. Nie tylko opalanie się i zażywanie morskich kąpieli jest tu atrakcją. W ciepłe wieczory będziemy mogli udawać się na długie spacery brzegiem morza, podziwiając zachody słońca. Centra nadmorskich miejscowości są wyjątkowo piękne, pełne ludzi, kolorowych straganów, pachnące jedzeniem, dlatego spacer, nawet ulicami, w towarzystwie ukochanej będzie udany. Wieczorami można również odwiedzać przydrożne knajpki czy restauracje i miło spędzać czas podczas kolacji przy świecach. Jednym słowem mogą to być bardzo udane wakacje z romantycznym akcentem.

Wyprawa za granicę

Jeśli nie przepadamy za spędzaniem urlopu w naszym kraju i marzy nam się romantyczna wyprawa w tropiki, zdecydujmy się na zagraniczną eskapadę. Takie wakacje należy jednak staranniej przygotować, ponieważ potrzebna będzie odpowiednia gotówka w walucie danego kraju, a także zarezerwowane miejsce noclegowe. Jak w przypadku urlopu krajowego można jechać w ciemno i nocleg znaleźć dopiero na miejscu, tak wyjeżdżając za granicę lepiej nie ryzykować i poszukać odpowiedniej kwatery jeszcze w Polsce. Do najbardziej romantycznych miejsc z pewnością należą Włochy. Jeździ tam spora rzesza Polaków, właśnie na romantyczne urlopy. Równie klimatycznym krajem jest Francja, w szczególności Paryż. Jeśli marzy nam się bardziej egzotyczna wyprawa możemy pomyśleć o Hiszpanii, Egipcie lub Chorwacji. Jak się okazuje, taki zagraniczny urlop wcale nie musie być droższy od wczasów w Polsce. Wiele biur podróży oferuje bardzo przystępne ceny, a czasem można trafić na sezonowe zniżki. Równie dobrym pomysłem jest skorzystanie z oferty Last Minute, która daje możliwość wyjazdu za naprawdę przystępne pieniądze.

Wakacje w ekstremalnych warunkach

Kto powiedział, że romantyczny może być jedynie spacer pod gwieździstym niebem, zachód słońca czy kolacja przy świecach. Taki charakter mogą mieć również wakacje w nieco bardziej ekstremalnych okolicznościach. Czasem warto się wybrać na obóz pod namiot, gdzie nie ma komfortowych warunków, ale za to będzie z nami nasza druga połówka, a o to przecież przede wszystkim chodzi w takim wyjeździe we dwoje.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl