Jesteś tutaj » Strona główna » Sport » Festiwal Ekstremalny - czas na zastrzyk adrenaliny!

Festiwal Ekstremalny - czas na zastrzyk adrenaliny!

  • Data dodania: 2012.01.19

Jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych? Interesują cię wspinaczkowe wyczyny, podniebne loty czy skoki ze spadochronem? Jeśli tak, to Festiwal Ekstremalny z całą pewnością jest wydarzeniem, które cię zainteresuje.

Festiwal Ekstremalny to impreza organizowana z dużym rozmachem, już do 1999 roku. Od tego czasu, rok w rok, niezmiennie, do Łodzi zdążają wszyscy fani sportów ekstremalnych. Poprzednikiem tego wydarzenia był Konkurs Filmów Górskich, który odbywał się w latach 1995 – 1998.

Ekstremalne święto przygody

Duża dawka adrenaliny to motto, które przyświeca niezwykle emocjonującemu festiwalowi ekstremalnych przygód. W ciągu jedenastu lat przez festiwal przewinęło się wiele wybitnych osób i sportowców, którzy do Łodzi przybywali z całego świata. Byli to zarówno polscy himalaiści, jak i zagraniczni podróżnicy, którzy uświetniali imprezę swoimi pasjonującymi opowieściami.

Każdego roku, prócz spotkań ze znanymi zdobywcami szczytów i światowymi globtroterami, festiwal jest wzbogacany ciekawymi wystawami oraz pokazami filmów. Nie brakuje także pokazów sportów ekstremalnych, które są prawdziwą dawką emocji.

Festiwal Ekstremalny organizowany jest na zasadzie wolontariatu, każdy więc może się tu nie tylko zaprezentować, ale również pomóc w czynnych przygotowaniach. Wstęp na to wydarzenie jest oczywiście całkowicie bezpłatny, co powinno zainteresować przede wszystkim tych, którzy jeszcze nie mieli okazji znaleźć się w Łodzi w pierwszy bądź w drugi weekend listopada.

Moda na adrenalinę

Amatorów uprawiania sportów ekstremalnych zdaje się przybywać. Co powoduje jednak, że sporty ekstremalne są tak chętnie wybierane? Przecież są one związane z zagrożeniem zdrowia oraz życia. Jak się okazuje, sporty ekstremalne pomagają nam przede wszystkim w skuteczny sposób rozładować stres i napięcie. Dzisiaj nie satysfakcjonują nas już proste sporty. Oczekujemy czegoś znacznie więcej, przygody, emocji oraz adrenaliny. Szukamy niesamowitych wyzwań oraz nowych doświadczeń.

Nic więc dziwnego, że coroczny Festiwal Ekstremalny spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. To właśnie tu, w Łodzi, można obejrzeć emocjonujące filmy, porozmawiać ze znanymi sportowcami, a także poznać historię paralotniarstwa, wspinaczki wysokogórskiej oraz innych interesujących nas sportów ekstremalnych.

„Życie z fantazją”

Tegoroczne spotkanie miłośników emocjonujących sportów zostało rozpoczęte 16 listopada. Na początek zaprezentowano film „Życie z fantazją”, który zaprezentował narciarskie wyczyny na nieodkrytych dotychczas szlakach.

Jak co roku, również i podczas tej edycji festiwalu, nie zabrakło światowych indywidualności alpinizmu, sportu oraz przygody. Mieliśmy więc okazję wyruszyć w niezwykłą podróż po jaskiniach, usłyszeć o wspinaczce na najwyższy wieżowiec świata oraz o żmudnym zdobywaniu lodowców.

Tegoroczna edycja Festiwalu Ekstremalnego została dodatkowo wzbogacona ciekawymi wykładami, organizowanych pod hasłem „Wielka Lekcja Geografii”. Wykłady najbardziej znanych podróżników zabiorą wszystkich uczestników w niesłychanie ciekawy świat Tybetu, który ze względu na otoczenie wysokich gór, jeszcze do niedawna był miejscem zupełnie odizolowanym od reszty świata.

Będzie można również bliżej poznać wschodnioazjatycki Tajwan, który jest położony na styku płyt tektonicznych, a także posłuchać niezwykle ciepłej opowieści o Paryżu z nieco innej perspektywy, którą opowie Elisabeth Duda, znana z telewizyjnego programu „Europa da się lubić”.

Festiwal Ekstremalny to więc niesamowicie ciekawa mieszanka opowieści, filmów, pokazów oraz spotkań. Decydując się na udział w tym wydarzeniu, z całą pewnością nie zaznamy ani chwili znudzenia. Festiwal daje także swoim uczestnikom możliwość wzięcia udziału w warsztatach fotograficznych i filmowych, organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną z Łodzi. Zajęcia będą prowadzone przez gości z Austrii oraz z Hong Kongu, będących znanymi i doświadczonymi fotografikami. W tak doborowym towarzystwie obieżyświatów na pewno więc warto się znaleźć ten jeden raz
w roku.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 przystojniak.pl