Jesteś tutaj » Strona główna » Sport » Jesienne sporty – jak być aktywnym jesienią?

Jesienne sporty – jak być aktywnym jesienią?

Uprawianie sportów jesienią powinno nam pomóc nie tylko w utrzymaniu wagi na właściwym poziomie. Dzięki aktywności fizycznej skutecznie będziemy mogli bronić się przed jesiennym marazmem, w który popaść niestety bardzo łatwo. Dodatkowo, wyprodukowana w czasie wysiłku dawka endorfin sprawi, że nawet pomimo szarych dni, na pewno będziemy czuć się pełni sił oraz wigoru!

Chociaż zdecydowana większość osób preferuje uprawianie sportów latem, to właśnie jesienią mamy tak naprawdę znacznie lepsze warunki do zaprzyjaźnienia się z niektórymi formami rekreacji. Jesienią panują neutralne temperatury, więc warto z tego skorzystać i wyjść na zewnątrz. Możemy biegać, jeździć na rowerze lub na rolkach.

Jazda na rowerze i jogging jesienią

Jesienne warunki atmosferyczne może nie zawsze zachęcają do wyjścia z domu, ale jeśli mamy do czynienia z piękną i typowo polską złotą jesienią, wówczas warto wykorzystać taką pogodę do zadbania o własną kondycję. Niekoniecznie musimy więc chować swój rower po lecie. Jazda na rowerze jesienią może nam pomóc nie tylko ćwiczyć ciało, ale również cieszyć oczy przepięknymi widokami.

O tej porze roku bardzo przyjemny jest także jogging, na który warto znaleźć czas rano lub wieczorem. Decydując się jednak na uprawianie tego rodzaju formy aktywności, koniecznie należy zadbać o odpowiedni strój. Najlepiej włożyć bluzkę z długim rękawem oraz długie spodnie od dresu. Nie zapominajmy także o nabyciu właściwego obuwia, dzięki któremu nie nabawimy się kontuzji. Bieganie doskonale usprawnia mięśnie oraz ścięgna, wzmacnia serce oraz poprawia sprawność.

Jesień to także dość dobry okres na grę w hokeja na trawie. Można też zdecydować się na grę w siatkówkę oraz koszykówkę na zewnętrznych boiskach. Ciekawą propozycją na jesień może być także tenis oraz squash, gdyż miejsc do uprawiania tego rodzaju dyscyplin z roku na rok w naszym kraju powstaje coraz więcej. Zarówno tenis, jak i squash zwiększa siłę, poprawia ogólną koordynację ciała oraz pomaga w odchudzaniu.

A może nordic walking?

Jednym z popularniejszych sportów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem właśnie jesienią, jest nordic walking. Sport ten można polecić zarówno osobom, które chcą wysmuklić sylwetkę, jak i tym, którzy chcą po prostu zadbać o dobrą kondycję. W ciągu jednej godziny spacerowania z kijkami można spalić nawet około czterysta kalorii. Najlepiej spacerować po miękkim podłożu (na przykład po lesie).

Ze spacerowania z kijkami płynie wiele korzyści. Przede wszystkim ta forma aktywności fizycznej pozwala utrzymać w doskonałej formie praktycznie całe ciało. Decydując się na nordic walking możemy więc zadbać nie tylko o układ krwionośny, ale także o układ kostny czy oddechowy.

Największą zaletą nordic walkingu jest z całą pewnością prostota tej formy aktywności. Spacerować może praktycznie każdy, bez względu na wiek. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni strój oraz zakupić właściwe kijki. Kupno kijków z całą pewnością nie będzie dużym wydatkiem, gdyż dzisiaj można je nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Najlepiej tego rodzaju sprzętu szukać w sklepach sportowych. Co więcej, sport ten daje nam dodatkowo możliwość ćwiczenia w gronie znajomych.

Gdy pogoda nas nie rozpieszcza

Jeśli warunki atmosferyczne nie sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, wówczas możemy skorzystać z bogatej oferty krytych basenów, fitness klubów oraz siłowni. Najtańszą opcją będzie zainwestowanie w miesięczny karnet (na ogół zapłacimy wówczas mniej niż kupując za każdym razem jednorazowe wejściówki). Możemy też zapisać się na zajęcia jogi lub pilates, gdyż takie kursy są adresowane już nie tylko do kobiet.

Jesienią warto też przejrzeć oferty lokalnych ośrodków i domów kultury, zwłaszcza, że w takich miejscach zazwyczaj proponowane są różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne. W ten sposób być może uda nam się zapisać na całkiem niedrogi kurs tańca nowoczesnego lub latynoamerykańskiego. Można też uprawiać sporty na wynajętych w szkołach salach gimnastycznych (im większa liczba osób się zgromadzi, tym mniej zapłacimy za rezerwację takiej sali).

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl