Jesteś tutaj » Strona główna » Sport » Wschodnie sztuki walki - coraz chętniej wybierany męski sport

Wschodnie sztuki walki - coraz chętniej wybierany męski sport

  • Data dodania: 2011.12.11

Uprawianie sportu jest bardzo ważnym aspektem życia. Zwłaszcza dotyczy to panów, którzy wkroczyli w dojrzały wiek. Długa i stresująca praca, złe odżywianie i nawyki powodują, że mężczyźni zaczynają mieć kłopoty ze zdrowiem. Warto zatem pomyśleć o zmianie trybu życia i postawieniu na sport. Dyscyplin do wyboru jest wiele, wszystko zależy od upodobań i możliwości. Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stały się wschodnie sztuki walki. Oto co najchętniej wybierają panowie:

Judo – to sztuka walki, która zrodziła się w Japonii. Celem uprawiania tego sportu jest osiągnięcie przez ciało i umysł jak najlepszej sprawności. Podczas treningu ćwiczy się pady, rzuty, dźwignie i duszenia. Walki judo odbywają się  kategoriach wagowych.

Karate – to sztuka samoobrony pochodzenia japońskiego. Najważniejszymi celami jej stosowania są, rozwój psychiczny, fizyczny oraz umysłowy, nabycie umiejętności samoobrony, a także sportowa walka.

Taekwondo – jest to styl przypominający nieco karate. Stosując tę sztukę walki, ćwiczymy wszystkie partie naszego ciała. Bardzo ważnym elementem treningu jest właściwe oddychanie.

Kung fu – to walka pochodząca z Chin. Podczas uprawiania tego sportu trenuje się umiejętność posługiwania się różnymi przedmiotami symbolizującymi broń. Inną odmianą jest walka gołymi rękami. Obie wymagają treningu i ogromnego skupienia.

Jujitsu – to połączenie kung fu oraz technik walk japońskich. Fenomen tej walki polega na znalezieniu na ciele walczącego z nami partnera słabych punktów, które można zaatakować.

Sztuki walki, to nie tylko sposób na relaks i poprawę kondycji. Dzięki nim można szkolić sztukę samoobrony, która czasem przydaje się w momentach zagrożenia życia.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 przystojniak.pl