Jesteś tutaj » Strona główna » Uroda » Jak dbać o przetłuszczające się włosy

Jak dbać o przetłuszczające się włosy

  • Data dodania: 2012.04.04

Problem przetłuszczających się włosów to nie tylko domena kobiet. Wielu mężczyzn boryka się z ta przypadłością, dlatego warto poznać jej przyczynę i wiedzieć jak sobie z nią radzić. Oto kilka przydatnych wskazówek, by mieć piękne, i zdrowe włosy.

Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z tego, że potoczne określenie przetłuszczające się włosy nie dotyczy samych włosów, ale skóry głowy. To ona, wytwarzając nadmierną ilość sebum, natłuszcza kosmyki. Tłuszcz może się roznosić na całą strukturę włosa za pomocą grzebienia lub rąk. Powody przetłuszczających się włosów mogą być różne. Jeśli jednak jest to wyjątkowo uciążliwy problem, najlepiej wybrać się do lekarza, który postawi właściwą diagnozę. Niekiedy jednak problemu należy się doszukiwać w niewłaściwej pielęgnacji. Odpowiednie mycie włosów, które mają skłonności do przetłuszczania się, jest niezwykle ważne. Przede wszystkim należy nabyć właściwe preparaty do mycia głowy, czyli głównie szampon do włosów przetłuszczających się. Jeśli stosujemy odżywkę postarajmy się zakupić ją w zestawie z szamponem. Jeżeli nasze włosy zbyt szybko się przetłuszczają, myjmy je jak najczęściej, jednak nie codziennie. Starajmy się do tego używać letniej lub nawet chłodnej wody, ponieważ gorąca temperatura sprzyja wydzielaniu nadmiernej ilości sebum. W lato płukanie głowy chłodnym strumieniem wody będzie dodatkowo przyjemne przy wysokich temperaturach panujących na dworze. Równie ważne jest suszenie. Panowie, którzy mają krótkie włosy powinni pozostawić włosy do samodzielnego wyschnięcia. Suszenie ich suszarką może pogorszyć sprawę i włosy będą się jeszcze bardziej przetłuszczały. Jeżeli mycie odpowiednim szamponem oraz unikanie gorących temperatur nie pomogą, możemy zastosować płukanki do włosów, np. ze skrzypu polnego lub z pokrzywy. Takie preparaty dostaniemy w każdej aptece lub sklepie zielarskim. Bardzo dobrze na włosy działa także piwo. Samo mycie włosów, to jednak trochę za mało. Istotna w walce z problemem jest także zrównoważona dieta. Posiłki powinny być niskotłuszczowe oraz powinny dostarczać wszelkich potrzebnych składników odżywczych. Z jadłospisu należy wyeliminować pikantne produkty. Warto także zrezygnować z wszelkich używek takich, jak alkohol czy papierosy. Dieta powinna być wzbogacona o warzywa i owoce. Warto również wypijać jak najwięcej niegazowanej wody mineralnej. By włosy szybko nie sprawiały wrażenie przetłuszczonych, starajmy się nie dotykać ich zbyt często, ponieważ wówczas będziemy po nich rozprowadzać wytworzone prze skórę sebum.

Powyższe metody powinny pomóc uporać się z problemem i zwalczyć przetłuszczanie się skóry głowy. Jeśli jednak przypadłość ta jest wyjątkowo uciążliwa i żadne sposoby nie są w stanie sobie z nią poradzić, wybierzmy się do lekarza, by dowiedzieć się jaka jest przyczyna oraz co powinniśmy w tej sytuacji zrobić.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl