Jesteś tutaj » Strona główna » Uroda » Nie możesz na siebie patrzeć? Możesz to zmienić!

Nie możesz na siebie patrzeć? Możesz to zmienić!

  • Data dodania: 2012.10.17

Unikasz lustra, bo to co w nim widzisz, zdecydowanie nie przypada ci do gustu? To nie dobrze, bo w lustrze jesteś ty sam. A skoro nie możesz na siebie patrzeć, czas najwyższy coś zmienić. Zmiana wyglądu, a więc wizerunku, jest łatwiejsza niż ci się wydaje. Nie musisz od razu zmieniać wszystkiego, zmień jedną rzecz, a od razu poczujesz się lepiej.

Nie szata zdobi człowieka. Oj, nie tylko zdobi, ale decyduje o tak zwanym pierwszym wrażeniu, które ma wpływ na to, jak odnoszą się do ciebie inni, co o tobie myślą i czy chcą nawiązać z tobą bliższy kontakt. Zajrzyj więc do swoich szat i zdecyduj co wyrzucić i zastąpić nowymi. Odwiedź kilka sklepów z odzieżą męską i sprawdź co się teraz nosi. Porównaj swoje ubrania z tym co tam widziałeś. Dobry ubiór nie polega na szpanowaniu drogimi ciuchami. Dobry ubiór, to dobrze dopasowane ubranie, które tuszuje mankamenty, a podkreśla walory męskiej sylwetki. Modne dodatki też są ważne. Bycie na czasie dodaje punktów i poprawia samopoczucie. Jeśli nie wiesz jak się ubierać, by dobrze się prezentować, poproś o radę sprzedawców lub kogoś, kto zna się na tym lepiej od ciebie. Nie bój się przymierzać różnych rzeczy i przyglądać się sobie. Nie bój się zmian, bo one czasami są konieczne. Jeśli uważasz, że to co masz w głowie jest ważniejsze od tego, co masz na sobie, to masz rację. Tylko że to co masz na sobie widać z daleka i na pierwszy rzut oka, a to co masz w głowie ujawnia się później. I jeszcze jedno: ze źle i byle jak ubranym mężczyzną, niektórzy po prostu nie chcą gadać...

Włosy na głowie i nie tylko. Jeśli od wielu lat nosisz tę samą fryzurę, bo jest wygodna i przyzwyczaiłeś się do niej, nic dziwnego, że wydajesz się sobie niezbyt atrakcyjny. Przeznacz część swoich funduszy na wizytę u profesjonalnego fryzjera lub stylisty. Zapytaj go co powinieneś zmienić, by wyglądać modnie i atrakcyjnie. Warto też zapytać stylistę o to co zrobić z zarostem. Zapuścić go, czy zrezygnować z wąsów lub brody, a może nadać im inny kształt? Będąc przy męskich włosach, nie sposób nie wspomnieć o depilacji. Owłosienie na ciele zwłaszcza to w uszach i nosie, nie wygląda estetycznie. Depilacja to zabiegi, którym coraz częściej poddają się mężczyźni. Nie wszędzie owłosione dłonie, kark czy klatka piersiowa, robią dobre wrażenie.

Mężczyzna na okrągło. Jeśli spoglądając w lustro widzisz sylwetkę bardziej okrągłą niż byś chciał, pora zacząć nad nią pracować. Niestety, nic samo nie spadnie, ale nie łam się. Samo podjęcie jakichś realnych kroków w celu zrzucenia wiadomych nadwyżek, sprawi, że zaczniesz lepiej czuć się ze sobą. Nie zrób przy tym podstawowego błędu i nie obiecuj sobie zbyt dużo. Nie wyrzekaj się wszystkich kulinarnych przyjemności i nie narzucaj sobie morderczych ćwiczeń. W ten sposób zniechęcisz się zanim zobaczysz jakiekolwiek efekty. Zastanów się, z czego jesteś w stanie zrezygnować i jaką formę aktywności fizycznej jesteś w stanie uprawiać. Zacznij od czegoś małego: przestań słodzić herbatę i kawę, zastąp słodkie napoje wodą mineralną, nie smaruj pieczywa, nie polewaj ziemniaków sosem, jedz wolniej i nie najadaj się do syta. Zacznij chodzić pieszo na zakupy, wprowadź codzienne spacery, zrezygnuj z windy na rzecz schodów.

Patrzą ci na ręce. Wygląd twoich dłoni też ma znaczenie. Zadbane męskie dłonie z czystymi i ładnie przyciętymi paznokciami to już nie ozdoba, ale norma. Dłonie to najbardziej kontaktowe części ciała. Witasz się nimi ze swoimi rozmówcami, gestykulujesz podczas rozmów, wykonujesz wszelkie czynności itp. Dłonie naprawdę widać i naprawdę stanowią one dopełnienie twojego wizerunku.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl