Jesteś tutaj » Strona główna » Uroda » Pękająca skóra, czyli jak radzić sobie z rozstępami

Pękająca skóra, czyli jak radzić sobie z rozstępami

Hasło rozstępy być może kojarzy ci się tylko z kobietami. Wszak to one przede wszystkim zauważają je na swoim ciele. Ale rozstępy, to nie tylko problem kobiecej skóry. Zmiany te równie często pojawiają się u mężczyzn, jeśli ich skóra zmuszona jest do zbyt szybkiego rozciągania się.

Czym są rozstępy. Rozstępy, to brzydkie bruzdy na skórze, które wyglądają jakby skóra załamywała się od spodu. Załamania te pojawiają się wówczas, gdy na skutek zbyt szybkiego przyrostu masy mięśniowej, najzwyczajniej w świecie, skóra nie nadąża z rozciąganiem się. Początkowym objawem tego rodzaju problemów, są zabarwione na czerwono lub fioletowo, zgrubiałe kreski na skórze. Jest to etap powstawania rozstępów. Końcowym efektem procesów zachodzących w komórkach skórnych, są cienkie białe zagłębienia. Rozstępy biorą się stąd, że wewnętrzne warstwy skóry nie wytwarzają dostatecznej ilości włókien kolagenowych, w chwilach, gdy skóra musi szybko rozrastać się. Dzieje się tak, gdy następuje szybki przyrost mięśni lub tkanki tłuszczowej. Na rozstępy narzekają mężczyźni, którym udało się w krótkim czasie osiągnąć sylwetkę atlety lub dorobić się tłuszczyku.

Jak walczyć z rozstępami. Walka z rozstępami, jest tym bardziej efektywna, im wcześniej się ją zacznie. Najlepiej zacząć ją na etapie dojrzewania rozstępów. Czyli wtedy, gdy są one zgrubiałe i mają barwę od czerwonej do fioletowej. Na tym etapie wystarczy stosować dobrej jakości kosmetyki, które stymulują produkcję kolagenu, czyli substancji odpowiedzialnej za jędrność, sprężystość i elastyczność skóry. Gdy rozstępy osiągną postać białawych linii, walka z nimi staje się o wiele trudniejsza. Na tym etapie rzadko udaje się je usunąć, można je tylko spłycić.

Mikrodermabrazja na rozstępy. Rozstępy mające postać jasnych linii przecinających skórę, można spłycić, działając na nie specjalną głowicą ścierającą pewne warstwy komórek. Mikrodermabrazje, to zabiegi wykonywane w gabinetach kosmetycznych, z użyciem specjalistycznych urządzeń wyposażonych w końcówki zwane głowicami. Istnieją trzy rodzaje mikrodermabrazji. W każdym z nich skóra wygładzana jest innym czynnikiem. Wszystkie mikrodermabrazje, zaliczane są do mechanicznych peelingów głębokich. Podczas zabiegów, do skóry przykłada się głowicę z mikroskopijnymi diamentami, kryształkami tlenku glinu lub głowicę emitującą strumień tlenu medycznego i soli fizjologicznej. Diamenty, tlenek glinu i tlen z solą, działają na głębsze warstwy skóry, wygładzają ją, rozjaśniają, stymulują produkcję kolagenu i spłycają rozstępy.

Peelingi chemiczne. Działanie podobne do mikrodermabrazji, mają stosowane na skórę maski z naturalnymi kwasami owocowymi i roślinnymi, nazywane peelingami chemicznymi. W przeciwieństwie do tego, co dzieje się podczas mikrodermabrazji, peelingi chemiczne nie ścierają, tylko rozpuszczają martwe komórki usytuowane w wierzchnich warstwach skóry. Peelingi chemiczne działają równie głęboko i efektywnie jak mikrodermabrazje.

Profilaktyka przeciw rozstępom. Aby uniknąć rozstępów trzeba przedłużyć w czasie proces przyrostu masy mięśniowej, czyli racjonalnie rozłożyć treningi. Rozstępów spowodowanych szybkim przyrostem tkanki tłuszczowej można uniknąć stosując zdrową dietę i uprawiając ruch. Podczas treningów dobrze jest spożywać dużo białka. Można także wprowadzić suplementy diety dostarczające białek, w tym kolagenu.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 przystojniak.pl