Jesteś tutaj » Strona główna » Zdrowie » Naturalne sposoby walki z nowotworem

Naturalne sposoby walki z nowotworem

Informacje na temat naturalnych sposobów walki z chorobą nowotworową są poszukiwane przez coraz większą liczbę osób na całym świecie. Rak wcale nie musi oznaczać wyroku. Poza leczeniem szpitalnym wiele pacjentów decyduje się także na rozpoczęcie domowej kuracji, która może być przeprowadzona za pomocą jednego z naturalnych środków. Takie terapie nie powodują w większości przypadków żadnych skutków ubocznych. A specjaliści twierdzą, że w leczeniu niektórych rodzajów nowotworów przynoszą one naprawdę zaskakujące efekty.

Medycyna niekonwencjonalna jeszcze do niedawna wzbudzała wiele kontrowersji. Obecnie natomiast dziedzina ta ma sporo zwolenników, którzy zgodnie twierdzą, że produkty pochodzące od Matki Natury mogą wspomagać leczenie wielu chorób, w tym także nowotworowych. Rak jest schorzeniem, które dotyka coraz większą liczbę mieszkańców naszej planety. Warto więc poznać kilka naturalnych sposobów, które mogą nam pomóc przezwyciężyć nowotwór.

Lecznicze właściwości soi

Spośród wielu różnych roślin duże znaczenie w leczeniu chorób nowotworowych wydaje się mieć soja. Przeprowadzone przez amerykańskich naukowców badania wykazały, że soja jest źródłem cennych izoflawonów, które mogą mieć działanie przeciwnowotworowe.  Sojowy izoflawon o nazwie genisteina jest w stanie przyczyniać się do zaniku licznych związków enzymatycznych, które są odpowiedzialne za rozwój raka. Poza tym genisteina skutecznie hamuje powstawanie nowych naczyń krwionośnych (mogą mieć one również duży wpływ na rozwijanie się choroby nowotworowej).
Soja może być także stosowana w profilaktyce chorób nowotworowych, zwłaszcza raka piersi u kobiet. Zapobiegawczo zaleca się więc wprowadzanie produktów sojowych do diety, łącząc je z pokarmami pełnoziarnistymi. By do organizmu dostarczyć odpowiednią dawkę izoflawonów można każdego dnia wypijać dwie szklanki mleka sojowego.

Amigdalina – lekarstwo na raka?

Od niedawna bardzo dużą popularność w związku z leczeniem chorób nowotworowych zaczęła odnotowywać amigdalina. Związek ten nazywany jest także witaminą B17. Swoją karierę amigdalina zawdzięcza przede wszystkim badaniom przeprowadzonym przez dwóch francuskich chemików. Wówczas odkryto, że witamina B17 występuje w naturalnej postaci aż w tysiącu różnych roślin. Największe jej stężenie odnotowuje się jednak w pestkach moreli, jabłek, śliwek oraz wiśni. Amigdalina jest także obecna w niektórych orzechach: migdałach, nerkowcach oraz w dziko rosnących jagodach.

Amigdalina po przedostaniu się do naszego organizmu rozpada się na pojedyncze związki,
z których wyodrębnia się między innymi cyjanowodór oraz aldehyd benzoesowy. Są to silnie trujące substancje, które jednak razem mogą skutecznie niszczyć komórki nowotworowe, nie uszkadzając tych zdrowych. W wyniku kampanii dezinformacyjnej i zaprzestania badań nad witaminą B17 dzisiaj nie można jednoznacznie stwierdzić czy związek ten rzeczywiście może być skutecznym lekiem na choroby nowotworowe. Jednak setki osób sięgają po amigdalinę, wierząc, że to właśnie ona pozwoli im wygrać walkę z chorobą.

Kolejni wojownicy: czosnek i tran

Coraz częściej do zwalczania nowotworów wykorzystywany jest także czosnek oraz tran. Według badań naukowych czosnek ma działanie toksyczne na złośliwe komórki i jest w stanie prowadzić do ich rozpadu. Dodatkowo czosnek wykazuje sporą liczbę składników siarkowych, które z kolei mogą brać udział we wspomaganiu komórek odpornościowych do walki z komórkami raka. W przeciwdziałaniu chorób nowotworowych żołądka i jelita grubego natomiast najbardziej istotne znaczenie wydają się mieć właściwości bakteriobójcze czosnku.

Eksperymenty przeprowadzone na zwierzętach pokazują również, że spore sukcesy w walce z rakiem można odnieść dzięki stosowaniu tranu. Tran hamuje wzrost guzów, a także znacznie obniża ryzyko wystąpienia przerzutów. Co więcej, od pewnego czasu regularnie odnotowuje się mniejszą śmiertelność z powodu chorób nowotworowych u osób, które systematycznie spożywały ryby. Rybi tłuszcz może być wykorzystywany zarówno do walki
z chorobą, jak i w działaniach profilaktycznych zapobiegających rozwojowi raka.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl