Jesteś tutaj » Strona główna » Zdrowie » Noś czapkę zimą!

Noś czapkę zimą!

  • Data dodania: 2012.02.20

Nie lubisz przykrywać głowy czapką? Wydaje ci się, że śmiesznie w niej wyglądasz? Głupio się czujesz z czapką na głowie? Wszystko to jest zupełnie naturalne. Głowa jest tą częścią ciała, którą przykrywamy najrzadziej. Robimy to tylko wtedy, gdy jesteśmy do tego zmuszeni. Z zakładaniem rękawiczek i szalików nie mamy takich oporów, a nie mamy ich dlatego, że nie mają ich inni. Patrzysz na nich i myślisz: głupio wyjść w czapce. Przyznaj się, jak często zdarzyło ci się wyjść z domu z gołą głową, pomimo przejmującego zimna?

Dlaczego trzeba nosić czapkę? Okrycie głowy zimą jest równie ważne jak ochrona przed zimnem pozostałych części ciała. Co więcej, specjaliści twierdzą, że goła głowa narażona na zimno przyczynia się do zwiększonego odczucia zimna w całym ciele. Innymi słowy, gruba kurtka, szalik i rękawiczki nie zastąpią czapki. Skutki chodzenia zimą z odkrytą głową nie od razu dadzą ci się we znaki, ale możesz odczuć je znacznie później. Zastanawiasz się dlaczego tak często boli cię głowa? Być może twoje dolegliwości spowodowane są narażaniem jej na bezpośredni wpływ niskich temperatur i wiatru. Głowa, to także uszy, które nie osłonięte przed zimnem mogą dać ci popalić. Choroby uszu spowodowane częstym ich wychładzaniem są przewlekłe, bolesne i przykre. W skrajnych wypadkach mogą powodować trwałe uszkodzenia narządu słuchu. Bóle głowy mogą się pojawiać zwłaszcza wtedy, gdy narażasz ją na częste zmiany temperatur. Tak dzieje się w przypadku częstego wysiadania z rozgrzanego samochodu na bardzo zimne powietrze. Załóż czapkę, a zmiana temperatury nie będzie tak gwałtowna. Kaptur i czapka to nie to samo, bo nie przylega on do głowy tak ściśle. Pod kaptur dostaje się zimne powietrze, ale w pewien sposób izoluje on głowę od zimna.

Bądź modny w czapce. To nie prawda, że we wszystkich czapkach wyglądasz głupio i śmiesznie. Wybór zimowych czapek męskich jest obecnie tak duży, że na pewno znajdzie się taka, w której będziesz wyglądał i czuł się dobrze. Jeśli nie masz pewności jaką czapkę kupić, poproś kogoś, by doradził ci w której jest ci do twarzy. Najlepiej zrobi to twoja partnerka. fakt, że jakaś czapka jej się spodoba, a ty spodobasz jej się w tej czapce, z pewnością pomoże ci dokonać wyboru. Jeśli jednak nie możesz pozbyć się wrażenia, że z nakrytą głową wyglądasz głupio, zastanów się czy nie bardziej głupio wyglądasz z gołą głową w trzaskający mróz. Sam zdecyduj co lepsze: głupio wyglądać czy głupio marznąć!

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl