Jesteś tutaj » Strona główna » Zdrowie » Slow Food metodą na dobre zdrowie

Slow Food metodą na dobre zdrowie

Życie w czasach, kiedy wszystko robi się w dużym pośpiechu, wcale nie jest łatwe, a przede wszystkim zdrowe. Ciągła gonitwa za niezałatwionymi sprawami, stres oraz brak chwili dla siebie, wszystko to osłabia nasz organizm. Podobnie wygląda sytuacja z jedzeniem. Brak czasu na spożycie porządnego posiłku powoduje, że zaczynamy mieć kłopoty ze zdrowiem oraz ze zgrabną sylwetką. Rozwiązaniem tych problemów jest Slow Food.

Jedzmy zdrowo i bez pośpiechu

Slow Food można nazwać kulturą żywienia, która zakłada jedzenie zdrowych potraw bez niepotrzebnego pośpiechu. Przez codzienne obowiązki coraz częściej zapominamy o tym, że spożywanie posiłków jest bardzo ważnym elementem każdego dnia, jednak liczy się nie tylko to, co się je, ale także w jaki sposób. Od dłuższego czasu furorę robią bary szybkiej obsługi, w których można błyskawicznie coś przekąsić, jednak spożywanie hot-dogów czy hamburgerów na dłuższą metę jest zabójstwem dla naszego organizmu. Takie jedzenie to, potocznie mówiąc, bomby kaloryczne przez które tyjemy. Co więcej, zjedzenie takiej przygotowywanej w mikrofalówce kanapki spowoduje poczucie sytości tylko na krótki czas. Po chwili znów będziemy głodni, a z powodu braku czasu, zapewne ponownie sięgniemy po jakiegoś fast fooda.

Nauczmy się celebrować posiłki w gronie najbliższych

Dawniej przykładało się dużą wagę do spożywania posiłków przy wspólnym stole razem z domownikami. Niestety dziś często tradycja ta nie ma zastosowania w naszych domach, a wszystko to przez brak czasu. To jest duży błąd. Mimo tego, iż jesteśmy zapracowani i ciężko jest nam się zgrać w czasie z innymi osobami, postarajmy się tak zorganizować dzień, by móc przy wspólnym posiłku spotkać się z bliskimi. Pamiętajmy również o tym, aby podawać dania zdrowe, które dostarczą naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Ideą kultury jedzenia Slow Food jest istna celebracja posiłków i delektowanie się nimi. W taki oto sposób, nie tylko będziemy mogli zadbać o zdrowie i ładą sylwetkę, ale wspólne posiłki staną się doskonałym powodem do spędzania większej ilości czasu z bliskimi.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 przystojniak.pl