Jesteś tutaj » Strona główna » Zdrowie » Strapiony, bo przeziębiony, czyli kilka słów o mądrym samoleczeniu

Strapiony, bo przeziębiony, czyli kilka słów o mądrym samoleczeniu

Przeziębienie to infekcja, która może dopaść cię w każdej chwili, ale najczęściej dopada cię w miesiącach jesiennych, zimowych i wiosennych. Nie trudno zgadnąć, dlaczego tak się dzieje. Dzieje się tak z powodu różnic temperatur, na które narażony jest twój organizm. Tu coś zawieje, innym razem wybiegniesz rozgrzany wyrzucić śmieci, tam ktoś kichnie ci w twarz i gotowe. Przed tobą kilka dni z bolącym gardłem, cieknącym nosem, łzawiącymi oczami i podwyższoną temperaturą.

Jak się leczymy. Z przeziębieniem nikt nie biegnie do lekarza. Wszak wszyscy znają starą prawdę, że katar leczony trwa tydzień, a nie leczony siedem dni. Gdy tylko się pojawi mamy dwie możliwości: możemy zostać parę dni w domu i leczyć się tradycyjnymi sposobami lub chodzić do pracy i łykać tabletki, które przynoszą natychmiastową, ale krótkotrwałą ulgę. Jeśli nie masz czasu i cierpliwości na zwalczanie przeziębienia naturalnymi sposobami, zastanów się chociaż co i w jakich ilościach kupujesz i zażywasz. Producenci cudownych leków na przeziębienie oferują ci przeogromną gamę medykamentów, które wyglądają inaczej, mają różne kształty, kolory i postacie, ale skład najczęściej ten sam.

Natura i chemia. Naturalne sposoby usuwania przykrych objawów przeziębienia, takie jak kąpiele, nacieranie, okłady, napary, soki i mieszanki mleczno miodowo czosnkowe, są pracochłonne i nie działają natychmiast. Po ich zastosowaniu ból głowy i katar nie minie jak ręką odjął, za to działają one na przyczyny infekcji zwalczając ją powoli i naturalnie. Tabletki dają szybkie efekty, ale działają głównie na objawy. Jeśli już musisz je brać to kup jeden lek, zamiast pięciu. Nie wspomagaj działania jednych leków innymi, bo w większości z nich jest to samo. Leki sprzedawane bez recepty to też leki i to co się w nich znajduje nie jest obojętne dla twojego organizmu. W wielu z nich zawarte są substancje niekorzystne dla zdrowia, jak na przykład kwas acetylosalicylowy, który może zmniejszy katar i ból głowy, ale powoduje często bóle podrażnionego żołądka.

Sprawdzone i zdrowe sposoby na przeziębienie. Gdy się przeziębisz jedz dużo warzyw i owoców, pij świeżo wyciskane soki warzywno-owocowe. Nie bój się czosnku, może nie pachnie najładniej, ale jest świetnym środkiem bakteriobójczym. Dodawaj go do ciepłego mleka z miodem, jedz na kanapkach. Miód to podstawowy naturalny środek leczniczy w przeziębieniu. Aby naprawdę działał ci na zdrowie, dodawaj go do ciepłych, a nie gorących napojów. Zbyt mocno podgrzany, traci on swoje właściwości lecznicze. Pij miód z ciepłym mlekiem, przegotowaną wodą z cytryną i herbatami owocowymi. Cebula to warzywo, z którego nie należy rezygnować w trakcie infekcji nosa i gardła. Syrop z cebuli przyrządza się poprzez zasypanie cukrem plasterków tego warzywa. Niestety na wytrącenie się syropu trzeba trochę poczekać. Sprzymierzeńcem w walce z przeziębieniem jest także woda. Dobrze robi nam wówczas nie tylko gorący prysznic, ale także prysznic gorący i letni na zmianę oraz kąpiele stóp naprzemiennie w zimnej i ciepłej wodzie. Zapchanemu nosowi szybką ulgę przyniosą inhalacje, to znaczy wdychanie oparów gorącej wody z kilkoma kroplami olejku z igliwia lub eukaliptusa. Nocne oddychanie będzie łatwiejsze, gdy skropisz pościel tymi olejkami.

NK wykop.pl   

Dodaj komentarz

 
  Akceptuję regulamin

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 przystojniak.pl